Ismét megrendezték a V4 nyári egyetemet

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar (NETK), valamint a Nemzetközi Kapcsolatok Iroda szervezésében július 16-tól már második alkalommal tartották meg a V4 és az EU témakörével foglalkozó nyári egyetemet az NKE-n.

Az angol nyelven zajló eseményen hét országból összesen 35 hallgató vett részt. A külföldiek többsége a lengyel katonai akadémiáról, a cseh Metropolitan Egyetemről és a Nyugat-Bohémiai Egyetemről, a szlovákiai Bél Mátyás Egyetemről és a Páneurópai Egyetemről érkezett. A rendezvényen bukaresti és brüsszeli intézmények hallgatói is részt vettek. Magyarországot az NKE mellett az ELTE képviselte. A kurzus fő témái a visegrádi országok együttműködése, a magyar V4 elnökség tapasztalatai és az Európai Unió előtt álló aktuális kihívások voltak.

Címkék: nyári egyetem V4